Dlaczego bank odmawia udzielenia pożyczki?

Bank może odmówić udzielenia pożyczki z różnych powodów. Dwa najczęstsze przyczyny odrzucenia wniosku pozyczkowego przez bank to informacje zawarte w BIK lub brak zdolności kredytowej. Banki zwracają również uwagę na liczbę zapytań w BIK w ostatnim czasie przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Jeśli zapytasz o kredyt w 3 bankach i każdy z tych banków złoży zapytanie do BIK-u to jest bardzo duża szansa, że czwaty bank i kolejne odrzucą Twój wniosek ze względu na liczbę zapytań w BIK.

Każdy bank ma swoje wewnętrzne procedury i wymogi dotyczące np wieku pożyczkobiorcy, wysokości dochodu itp. To że nie otrzymasz pożyczki w banku X nie oznacza, że w banku Y również dostaniesz odmowę. Jednak, chociażby ze względu na wspomniane wcześniej sprawdzanie liczby zapytań w BIK sprawia, że nie warto szukać w ciemno.

Nasi doradcy znaja wymagania poszczególnych banków i instytucji finansowych i potrafią dobrać produkt, na otrzymanie którego masz realne szanse. Nie generujemy bezsensownych zapytań w BIK.

Przyjdź do naszego biura przy ul. Grunwaldzkiej w Przeworsku, a bezpłatnie pomożemy wybrać kredyt lub pożyczke pozabankową najbardziej dostosowana do Twoich potrzeb.

Polub nas na Facebook

Zadzwoń teraz!